Testvérgyülekezeti látogatás

Isten kegyelméből 2007. augusztus 3-6. között a Csíkszeredai Evangélikus-Lutheránus Egyházközség néhány tagja öt év után ismét Zuglóba látogatott, mintegy viszonozva a zuglói testvérgyülekezet két évvel ezelőtti látogatását.

Pénteken kora délután érkeztünk a zuglói parókiára, ahol szeretettel és ebéddel vártak bennünket. Az ebéd alatt értesültünk arról, hogy milyen nagyszerű programot szerveztek látogatásunk alkalmából, valamint arról, hogy kik lesznek a szállásadó családok. A többnyire már ismerős vendéglátóink nagy része csak később érkezett – munkanap lévén –, és a velük való találkozás nagy örömmel töltött el mindnyájunkat. Habár hosszú és fáradságos út állt mögöttünk, mégis éjszakába nyúlóan beszélgettünk családi körben az elmúlt öt, illetve két év eseményeiről, történéseiről.

Másnap reggel, amikor összeállt a kirándulni vágyó csapat, az autóbusszal Kecskemét felé vettük utunkat. Először a kecskeméti evangélikus templomot tekintettük meg, ahol a helyi lelkész, Kis János fogadott és ismertette a templom történetét, jelenlegi helyzetét egészen kellemes, mondhatni humoros hangvétellel. Miután a város központjában levő nevezetesebb épületeket, emlékműveket megtekintettük, Simon Ágnes testvérünk vezetésével a pusztai Varga tanyára vezetett utunk, ahol valódi magyar vendéglátásban volt részünk. A tanya programjában egy sétakocsikázás, egy eredeti pusztai ház megtekintése, egy lovas bemutató szerepelt, sőt mi több, lovaglási lehetőség is a „pusztai betyárokkal”. Egy nagyon kiadós és magyaros ízekkel feltálalt ebéd után visszaindultunk Budapestre szállásadóinkhoz.

Vasárnap közös istentiszteleten vehettünk részt, amelyen e sorok írója hirdette Isten igéjét Róm 10,9–10 alapján. A vendéglátó gyülekezet énekkara több szólamú korálokkal próbált még inkább megörvendeztetni minket, és ünnepélyesebbé tenni az Úr színe előtti együttlétünket. Az istentisztelet keretén belül ugyanakkor egy közösségként járulhattunk az Úr színe elé magunkhoz venni Jézus Krisztus szent testét és szent vérét.

Délután 18 órai kezdettel ismét együtt lehettünk a templomban, ahol dr. Finta Gergely orgonaművész-kántor csodálatos orgonakoncertjét hallgathattuk meg. Majd a tanácsteremben folytatódott az este, ahol csupa finomságokkal megterített asztal várt bennünket. Ezen búcsú-szeretetvendégség alatt dr. Mohr Tamás presbiter olvasta fel a Hit és vergődés című könyvéből erdélyi vonatkozású emlékezéseit, majd testvérgyülekezetünk elnöksége könyveket, illetve pénzadományt adott át a csíkszeredai templom hátralévő munkálataira, amiért hálával és köszönettel tartozunk.

Hétfőn reggel mindnyájan útra készen, talán kipihenve, szomorú szívvel búcsúztunk el vendéglátóinktól, de abban a reményben, hogy egy-két év múlva újra találkozunk Csíkszeredában. Hiszen két gyülekezet testvérkapcsolata azáltal erősödik igazán, ha tagjaik állandó kapcsolatban állnak egymással, ha sokszor találkoznak, megosztva problémáikat, gondjaikat és örömeiket egyaránt, és mindenekfelett a Mindenható Isten kezébe helyezik le testvéri kapcsolataikat, életüket, terveiket, elképzeléseiket.

Egy csodálatos hétvégét tölthettünk együtt zuglói testvéreinkkel, gazdagodva sok élménnyel, erősödve hitben és szeretetben testvéreink hite és szeretete által.

Mindezekért áldott legyen az Úr szent neve!

Tóth Károly lelkész