Tovább a tartalomhoz | Ugrás a navigációhoz

Személyes eszközök
Itt vagyunk: Főoldal Hírek, események Testvér-gyülekezeti látogatás a nagyváradi evangélikus gyülekezetben
Bekezdések

Testvér-gyülekezeti látogatás a nagyváradi evangélikus gyülekezetben

A Penzlini Evangélikus Gyülekezet nyolctagú csoportja érkezett Nagyváradra június 24-én, Hartmut Reincke lelkipásztor vezetésével. A csoport tagjai a Ferihegyi repülőtérről mikrobusszal folytatják útjukat, és a Nagyváradi Evangélikus Egyházközség tagjai, illetve munkatársai jóvoltából családoknál szállhattak meg.

Egy nappal később a vendégekhez csatlakoztak heten a gyülekezetből, és Mátyás Attila nagyváradi evangélikus lelkész vezetésével kirándulásra indultak az Erdélyi-középhegységben található jósikafalvi gyűjtőgáthoz. Az egyházi kirándulócsoport a Kolozsvári Erdészeti Hivatal házában nyert elszállásolást. A kétnapos kikapcsolódás alkalmat nyújtott a résztvevőknek Erdély szépséges tájainak és egymásnak a megismerésére.

A hűvös idő és a fákra ereszkedő fellegek sem tudták elvenni a társaság jókedvét. Kellemes csónakázás, kiadós séták, ízletes étkek – sült szalonna, krumplipaprikás és finom kisüsti – mellett évezredes fenyves erdők gyönyörködtették a messziről érkezőket. Reggelente szajkók, barázdabillegetők, rigók csivitelésébe vegyült az áhítat imádsága, a hálaadás hangja. A visszafelé úton a német vendégek Kalotaszeg híres mesterei, a körösfői kézművesek remekműveiből válogathattak maguknak szebbnél szebb ajándékokat.

Közben a nagyváradi gyülekezet templomában esküvőre gyűlt a násznép. A hűséges Hegedűs család legifjabb férfitagja, Szilveszter állt Isten és a gyülekezet színe előtt kedvesével, kérve a Mindenható áldását. Vasárnap közös istentiszteletre került sor, amelynek keretében az igehirdető helybéli parókus a vasárnap vezérigéjére épített igehirdetésében hangsúlyozta, hogy „egymás terhét hordozni” azt jelenti: egymás öröméből és bánatából részt vállalni.

Hartmut Reincke ugyanezen ige kapcsán a penzlini evangélikus templom épületének kettős kereszt alakú téglájából hozott egyet, és hangsúlyozta, hogy a nagyváradi evangélikus gyülekezetért ezentúl is készek terheket vállalni. A tégla fölé emelkedő gyertya fénye jelképezi, hogy Jézus Krisztus segít mindnyájunknak terheinket hordani. Az istentisztelet végeztével a penzliniek Major Jolán felügyelő asszony családjának vendégszeretetét élvezhették, megismerkedve a családi könyvgyűjtemény legértékesebb darabjaival is.

A nagyszalontai szórvány eseményei az istentiszteletet még örömtelibbé tették: a vasárnap délutáni istentiszteleten egy újabb kisgyerek, Tanka Regina-Tamara részesült a keresztség szentségében, reménnyel és boldogsággal töltve el mind a hozzátartozókat, mind a gyülekezeti tagokat.

Alkonyatkor vendégek és egyháztagok újra találkoztak a templom udvarán, ahol a Csabay Árpád segédlelkész által előkészített kerti sütés keretében oszthatták meg egymással tapasztalataikat, élményeiket.

Hétfőn délelőtt a társaság megtekintette az evangélikus óvodát, és ajándékokkal kedveskedett a kicsiknek, aztán pedig megismerkedtek Félixfürdő gyógyhatású termálvizeivel. Virágdíszben pompázó lótuszok és vízirózsák gyönyörködtették a fürdőből hazatérő testvéreket.

Az utolsó estén ismét a parókia udvarán gyűlt össze a csapat, az ízletes vacsora mellett egymással jó hangulatú, hosszas eszmecserét folytattak a vendégek és a házigazdák, megállapodván a következő évi találkozás időpontjában is.

Mátyás Attila