Erdély-találkozó a Csattogó-völgyben

Erdélyország az én hazám címmel már harmadik alkalommal rendeztek világtalálkozót július 3–5. között Verőcén, a Csattogó-völgyben. A fesztivál célja az Erdélyből elszármazottak, valamint a régió iránt érdeklődők találkozása volt. A sok száz táborlakó és több ezer látogató megérezhette vagy újra átélhette az erdélyi hagyomány és kultúra összetartó erejét.

A háromnapos együttléten bemutatkozhattak az anyaországi és erdélyi egyesületek, baráti körök, hagyományőrző társaságok és a felekezetek is.

Egyházunk sátrában Thuránszky István béri lelkész egy rövid igével és igemagyarázattal fogadta a néhány érdeklődőt, majd átadta a szót Erdélyi Csaba albertirsai lelkipásztornak, aki erdélyi származású lévén röviden bemutatta a romániai evangélikus egyházat.

A sátorbeli rendezvények csekély látogatottsága tökéletesen jelezte, hogy Romániában az evangélikus egyház szórványegyház. Nemcsak abban a tekintetben, hogy alacsony lélekszámúak a gyülekezetek, hanem abban is, hogy a közösségek ténylegesen a magyarság szórványterületein találhatóak.

Nem voltak sokan az unitárius, illetve a református egyház előadásán sem. Ez egyértelműen jelzi azt is, hogy a szórakozni vágyó ifjúság megelégszik a nyitóest egyházi áldásával, illetve a vasárnap délelőtti ökumenikus istentisztelettel. Mindkét alkalommal Balázsi László, a Magyarországi Unitárius Egyház főjegyzője, Nagy Árpád református, Thuránszky István evangélikus lelkész, valamint Berze József katolikus világi lelkipásztori munkatárs, kántor szolgált.

VEGy