Államfői kitüntetés Pátkai Róbertnek

A Magyar Köztársaság londoni nagykövetségén a Magyar Köztársasági Érdemrend középkeresztje kitüntetést vehette át május 6-án Pátkai Róbert, az Egyesült Angol Nyelvű Evangélikus Egyház nyugalmazott püspöke.

A családias légkörű ünnepségen három olyan magyar származású személyiségnek nyújtották át a Schmitt Pál köztársasági elnök által adományozott állami kitüntetéseket, akik jelentős mértékben járultak hozzá a magyarságtudat megőrzéséhez, illetve az anyaországgal való kapcsolatok ápolásához. Dr. Lucas-Zolnai Edit jogász (a Londoni Magyar Iskola Plusz vezetője) és Daróczi Sarolta tanárnő mellett a legmagasabb elismerésben – a magyar nyelv és kultúra terjesztése érdekében végzett munkájáért, egyházi és közösségszervező tevékenységéért, életútja elismeréseként – a nyolcvanadik életévét nemrég betöltött Pátkai Róbert részesült, aki az elmúlt esztendőben – Budapesten – a Magyarországi Evangélikus Egyház Ordass Lajos-díját is átvehette.