Tájékozódó szomszédolás

Egyháza külügyi osztályának referense, Marcela Kmeťová társaságában Budapestre látogatott október 20-án a Szlovákiai Augsburgi Hitvallású Evangélikus-Lutheránus Egyház Országos Irodájának vezetője, Dušan Vagaský.

Dusan

A szlovákiai vendégek elsőként a Déli Egyházkerület Puskin utcai hivatalát keresték fel, ahol Gáncs Péter püspök tájékoztatta őket a magyarországi egyházszerkezet felépítéséről, a különböző egyházi testületek hatásköréről, egymáshoz való viszonyáról.

A Budapesti Szlovák Ajkú Evangélikus Egyházközségben Gulácsiné Fabulya Hilda lelkésznő fogadta testvéregyházunk képviselőit, akiket a nap folyamán Cselovszkyné dr. Tarr Klára, a Magyarországi Evangélikus Egyház (MEE) külügyi osztályának vezetője kalauzolt programról programra.

Dušan Vagaský és Marcela Kmeťová délután Kákay Istvánnal, az MEE Országos Irodájának igazgatójával folytatott tárgyalásokat az Üllői úti központban, ahol ezt megelőzően a vendégek az Evangélikus Élet szerkesztőségében, illetőleg a Luther Kiadóban tájékozódtak egyházunk sajtómunkájáról.

Nagy Bence felvétele