Tovább a tartalomhoz | Ugrás a navigációhoz

Személyes eszközök
Itt vagyunk: Főoldal Hírek, események Nyolcvanéves szlovéniai magyar lelkészeket köszöntöttek
Bekezdések

Nyolcvanéves szlovéniai magyar lelkészeket köszöntöttek

Négy fiatalembert szenteltek lelkésszé 1958. október 31-én a szlovéniai Muraszombat evangélikus templomában. Egyikük később Ausztriába került, hárman azonban szülőhelyükön szolgáltak, részben magyar hívek között.

Közülük Novák Lajos egykori esperes néhány éve elhunyt, Josár Lajos és Skalic Gusztáv azonban még él. Mindketten ezekben a hónapokban ünneplik nyolcvanadik születésnapjukat. Köszöntésükre november 22-én a Muravidékre utazott dr. Fabiny Tamás püspök, Zászkaliczky Pál, a Magyar Evangélikus Konferencia leköszönő elnöke, Smidéliusz Zoltán somogy-zalai esperes és felesége, Drobina Erzsébet lelkész.

Előbb a muraszombati gyülekezeti teremben tartottak hálaadó istentiszteletet, amelyen Josár Lajos köszöntésére került sor. Az alkalmon részt vett Géza Ernisa, a Szlovéniai Evangélikus Egyház püspöke, valamint Novák Lajos özvegye és fia, Leon Novák, aki maga is lelkész.

Fabiny Tamás 2Kor 12,8 alapján hirdette az igét Mitja Andrejek teológushallgató tolmácsolásával. Őt a szlovéniai egyház küldte Budapestre, az Evangélikus Hittudományi Egyetemen végzi teológiai tanulmányait. Vele volt menyasszonya, Győrfi Judit teológushallgató is. A fiatalok a jövőben szívesen szolgálnának a szlovéniai magyarok között.

A nap délutánján a látogatók marácfürdői otthonában keresték fel Skalic Gusztávot, és – a család jelenlétében – hálaadó áhítatot tartottak.

Az ünnep alkalmából a magyarországi küldöttség Ordass Lajos-emlékplakettet, valamint a Luther válogatott művei 5. – Bibliafordítás, vigasztalás, imádság című kötetet adták át Josár Lajosnak és Skalic Gusztávnak, valamint – posztumusz – Novák Lajosnak.

EvÉlet-infó