Lelkésziktatás Csíkszeredában

Május 20-án testvérgyülekezetünk nagy jelentőségű eseményén vehettünk részt. Beiktatták szolgálatába Tóth Károlyt, az első csíkszeredai megválasztott lelkészt, aki már évek óta szervezte a gyülekezetet és építette a templomot.

Amikor 2001-ben az istentiszteleti helyül kölcsönkapott csíkszeredai református gyülekezeti teremben felvettük a testvérgyülekezeti kapcsolatot, egy lakótelepi lakásban volt az evangélikus lelkészi hivatal és még csak az éppen építeni kezdett templom alapjait tekinthettük meg. Azóta szépen növekedett és erősödött a gyülekezet, úgyhogy immár lelkészt is választhatott addigi szervező lelkésze, Tóth Károly személyében. Beiktatásán együtt örültünk csíkszeredai testvéreinkkel, és átadtuk gyülekezetünk áldáskívánását a régi-új lelkész életére, szolgálatára, családjára.

Időközben a templomépítés is szépen előrehaladt, immár csupán a belső berendezés elkészítése van hátra. Testvéreink reménysége, hogy jövőre felszentelhetik elkészült templomukat. Gyülekezetünk eddig is kiemelten támogatta ezt a célt, de a 2007-es évet presbitériumunk „Csíkszereda-év”-nek nyilvánította, ami azt jelenti, hogy intenzívebb gyűjtést folytatunk erre a célra. Az e célt szolgáló alkalmak közül is kiemelkedő volt dr. Finta Gergely kántor jótékonysági orgonaestje. Az összegyűjtött adományok első részletét a lelkésziktatáson személyesen adhattuk át csíkszeredai testvéreinknek, az újabb gyűjtés eredményét pedig augusztusi látogatásuk alkalmából vehették át. A folyamatos gyűjtés eredményeképpen eddig 436 ezer forinttal tudtuk támogatni a templomépítés befejezését. A gyűjtés továbbra is folytatódik: a templomban elhelyezett külön persely ezt a célt szolgálja.

Csíkszeredai testvéreinkkel együttes reménységünk az, hogy jövőre már a templom felszentelésére utazhatunk hozzájuk. Szeretnék, ha ebből az alkalomból viszonozhatnák azt a vendégfogadást, amelyben nemrég volt részük Zuglóban. (Erről szól Tóth Károly cikke, amely szintén olvasható a Maek honlapján.)

Tamásy Tamás lelkész