Tovább a tartalomhoz | Ugrás a navigációhoz

Személyes eszközök
Itt vagyunk: Főoldal Hírek, események Csemeték Tündérországban – Erdélyi országos konfirmandustábor
Bekezdések

Csemeték Tündérországban – Erdélyi országos konfirmandustábor

Erdély Tündérországában, mesebeli szépségű fenyvesek között, a Kovászna megyei Kommandón táborozott harminchét evangélikus „csemete” június 27. és július 3. között az országos evangélikus konfirmandustáborban. Az együttlét vezérfonala az Úrtól tanult imádság, a Miatyánk volt, ezért is lett a tábor mottója: Úton a mi Atyánkkal.

A konfirmáció előtt álló fiatalok a hét folyamán nemcsak Tündérországot ismerhették meg, hanem Isten országába is betekintést nyertek, és elindulhattak egy úton, amelyen szilárdan Istenbe kapaszkodó „fenyőkké” növekedhetnek.

Az először öt évvel ezelőtt megszervezett konfirmadustábor erre az évre országos méretűvé nőtte ki magát. Erdély tizenegy gyülekezetéből – köztük szórványgyülekezetekből is – érkeztek a résztvevők. A táborvezetőknek – e sorok írójának és Nagy Adélnak –  lelkészek, teológusok, illetve tanárjelöltek segítettek a programok megszervezésében és lebonyolításában.

Tündérország az esős idő ellenére is kellemes és hangulatos természeti közeggel várta a Miatyánkról beszélgető fiatalokat. A tábor mottójának megfelelően az Úrtól tanult imádság más-más kéréseit dolgozták fel naponként a táborozók, miközben megtapasztalhatták: az Atya mindig velük jár az úton, bármilyen örömük vagy épp bánatuk legyen is.

A nap dalos ébresztővel, reggeli tornával és reggelivel indult, majd a lelki eledel következett – közös éneklés, Luther reggeli imája és a Miatyánk egy-egy kéréséről szóló igehirdetés. Az áhítatot és a témafelvezetést csoportos beszélgetések követték. A beszélgetések után az öt csoport mindig beszámolt arról, hogyan dolgozták fel az aznapi témát. Voltak, akik pantomimjátékkal vagy egy közösen elkészített rajz segítségével fogalmazták meg gondolataikat.

Délutánonként társasjáték-maratonra, kézműves-foglakozásokra, közös játékokra, kirándulásokra került sor. Az utóbbi keretében a táborozók megismerték a természetvédelmi körzetnek minősített kommandói tőzeglápot.

Esténként a reformáció volt a középpontban. A konfirmáció előtt álló fiatalok evangélikus identitását erősítette, hogy felelevenítették a reformációval kapcsolatos ismereteiket. Az esti áhítatok keretében amellett, hogy megismerték Luther, Honterus, Melanchthon rövid élettörténetét, a Szentlélek egyesítő, megerősítő, motiváló munkájáról is hallhattak, amely nemcsak ötszáz évvel ezelőtt volt megtapasztalható, hanem ma is élő evangélikus közösséggé, élő egyházzá képes formálni az erre áhítozókat.

Minden résztvevő számára feledhetetlen marad a tábor gálaestje is. Vasárnap délelőtt a csapat tagjai a helyi református templomban matutinummal, reggeli istentisztelettel zárták a tábort.

A hét folyamán a gyerekek és a vezetők egyaránt megtapasztalhatták, hogy az Atya velük halad az örömökben és a gondokban is. A hitükben megerősödött „csemeték” a viszontlátás reményében búcsúztak egymástól.

Kalit Eszter