Tovább a tartalomhoz | Ugrás a navigációhoz

Személyes eszközök
Itt vagyunk: Főoldal Hírek, események „Maek extra” – Magyar evangélikus (tanulmányi) konferencia
Bekezdések

„Maek extra” – Magyar evangélikus (tanulmányi) konferencia

A Luther-rózsa színei sorozat harmadik tanulmányi konferenciáját tartotta meg szeptember 30. és október 1. között Révfülöpön a Magyar Evangélikus Konferencia (Maek).

Európa számos tájékáról – Erdélyből, Szlovéniából és (most először) Svájcból – több mint félszáz résztvevő érkezett az Ordass Lajos Evangélikus Oktatási Központba. Az áhítatok és előadások az anyanyelv, az egyház és a nemzet témaköréhez kapcsolódtak. Az igei alkalmakat id. Zászkaliczky Pál, ifj. Hafenscher Károly, Ittzés János és dr. Fabiny Tamás tartotta.

A kétnapos együttlét vázát három előadás alkotta. Pénteken Bence Lajos író, szerkesztő és Gabrijela Bence, a szlovéniai Alsólendváról érkezett gyülekezeti felügyelő az Írott betűvel és hirdetett igével a megmaradásért témában tartott előadást, szombaton pedig dr. Csepregi Zoltán, az Evangélikus Hittudományi Egyetem egyháztörténész professzora – A négynyelvű reformáció a Kárpát-medencében címmel – beszélt az anyanyelv és a felekezetiség kapcsolatáról.

A múlt terhe, a jelen gondja, a jövő lehetősége a szlovák–magyar kapcsolatokban – e tárgykörben fogalmazta meg sok hozzászólást kiváltó gondolatait Demmel József, az Eötvös Loránd Tudományegyetem történész doktorandusza.

A konferencia után a Maek éves elnökségi ülését tartott, amelyen id. Zászkaliczky Pál főtitkár – korára való tekintettel, december 31-i hatállyal – bejelentette lemondását. Eddigi áldozatos munkájáért köszönetet mondva az elnökség elfogadta a lemondást, és 2012. január 1-től dr. Lackner Pált bízta meg a főtitkári feladatok elvégzésével.

Horváth-Hegyi Áron